System edukacji w Polsce

Podstawówka mar 16, 2022

Na chwilę obecną nikt nie ma zamysłu na nasz system edukacji, w szczególności biorąc pod uwagę problemy z zbyt dużą liczbą studentów oraz zbyt małą liczbą osób szkolących się w zawodówkach. Na pewno jest to dość duży problem, który może się nawarstwiać w następnych latach, rozwiązaniem dla niego może być zwiększenie współpracy pomiędzy szkołami zawodowymi, a osobami które poszukają pracowników nisko wykwalifikowanych. W ten sposób, będziemy mogli wzmocnić pozycję zawodówek, które na pewno staną się jednym z najbardziej pożądanych szkół.

Z tego też powodu, sam system edukacji w okolicach dużych miast np.: Krakowa, powinien być oparty na wielu etapach szkół. Począwszy od szkoły zawodowej, jako najniższego poziomu, a skończywszy na studiach wyższych jako poziomu najwyższego z możliwych, gdy idzie o wiedzę teoretyczną. Z tego też powodu uważam, iż na chwilę obecną rząd nie ma pomysłu na zagospodarowanie zawodówek oraz zrobienia odpowiedniego miejsca dla młodych na rynku pracy.

Są to niezwykle wymagające zadania, które mogą przychylić sobie wielu wyborców, gdyby jednej z partii udało się dokonać tego skoku w edukacji. Tym samym uważam, że w zakresie edukacja jest jeszcze wiele do zrobienia, ale nie jest najgorzej jakby się mogło wydawać. W szczególności z tego względu, iż młode osoby ciągle mają otwartą drogą do edukacji i to od nich zależy jak wysoko wejdą w tej drabinie. Niestety, ale trzeba pamiętać, że jest to ciągle wyścig szczurów, który ciężko pokonać. Na pewnym etapie konkurencja się kruszy, jednakże tak być nie powinno, aby doktorat był wyznacznikiem naszej wiedzy.

Niestety, ale ciągle panuje takie przekonanie, iż czym więcej tym lepiej. Na szczęście powoli się to zmienia.

Zobacz stronę autora: Wzory drukowane

Przez Admin lol